Мережа DC++

 
Що таке DC++

Direct Connect (DC++) - це peer-to-peer файлообмінна мережа, побудована за тим же принципом що і, наприклад, eDonkey, Kazaa, Napster і т.д.
Тобто на комп'ютер ставиться спеціальна програма - DC++-кліент, в якому вказується які папки зробити "загальнодоступними", після чого він підключається до загального сервера  в локальній мережі, і через сервер дозволяє побачити інші комп'ютери підключені до нього.
  Виглядає це так - після запуску ви потрапляєте у вікно, що нагадує IRC чат, - тобто вікно міні-чату, а справа колонка з активними зараз користувачами. Двічі натиснувши правою кнопкою по якомусь ніку можна отримати список файлів і каталогів у цього користувача, і викачати те що потрібне. Крім того, є можливість пошуку файлів у всіх користувачів по ключовому слову, а також підтримується докачка файлів, і багатопотокове завантаження одного файлу з декількох комп'ютерів, якщо всі вони володіють однаковим файлом. Також однією з цікавих особливостей системи є те що при роботі з файлами вона не обмежується їх ім'ям або, скажімо, розміром. Всі файли хешуются і обчислюється їх "контрольна сума", що дозволяє унікально ідентифікувати файл, незалежно від його імені. Тобто наприклад з погляду DC другий сервіс пак для Windows XP з іменами WindowsXP-KB835935-SP2-ENU.exe і xpsp2.exe буде по суті одним і тим же файлом, за умови що вміст файлів ідентичний, як наслідок можна один докачувати іншим в разі втрати джерела і т. д.

Детальне налаштування настройка DC-клієнта на прикладі StrongDC


Нам необхідно викачати програму Strong DC (чи інший DC клієнт)
качаємо звідси- http://martun.uaforums.net/p2p-vt35.html
або звідси ftp://sevlush.net/pub/DLManager/sdc222.7z
або кліент FlylinkDC звідси ftp://sevlush.net/pub/DLManager/FlylinkDC.exe
alt
Перш за все бажано для зручності українізувати програму(якщо вона ще не українізована). Тиснемо File -> Settings і обираємо файл перекладу, як показано на малюнку:

altНатискаємо Ок і перегружаємо Strong DC. Після перезавантаження програма буде вже з українським інтерфейсом.

Далі при запуску програма покаже вікно налаштувань, де вводимо: нік, адресу ел. пошти і опис (наприклад якщо у вас багато музики, можна написати "музика і кліпи", просто буде зрозуміліше іншим).
alt
Вибираємо розділ "Налаштування з'єднання" .
В полі ІР адрес повинно бути 0.0.0.0 .
Також, перевірте щоб було вибрано "Пряме з'єднання (Актив)".
alt


Як відомо, хто нічого не віддає - той нічого і не отримує. Тому головним критерієм стабільної роботи будь-якої файлообмінної мережі є «розшарюваня» файлів і тек для доступу до них інших користувачів. У випадку з StrongDC++ розшарити теки можна таким чином: В вікні Налаштування вибираємо в лівому меню пункт "Шара", після чого користуючись навігацією по диску вибираємо галочками теки, які хочете розшарити. Тепер доведеться почекати, поки програма прохешує файли у відмічених вами теках.

altПередача файлів в мережі DC++ заснована на слотах. Кожен файл, що вдається, займає один слот. Ви зобов'язані відкрити необхідну кількість слотів щоб дістати доступ на хаб. Кількість Слотів Віддачі означає кількість користувачів які зможуть одночасно викачувати з вас файли. Рекомендоване число слотів від 5 до 20.


Після того, як всі кроки були виконані, можна під'єднається до сервера. Для цього перейдіть на вкладку "Улюблені хаби".
Натисніть на кнопку "Новий...".
В строці "Название" пишемо SevlushNET.
В строці "Адрес" пишемо "hub.sevlush.net:4111" без лапок.

Основним полем є "Адреса" інші два можна заповнити довільно. А останні, окрім цих трьох, заповнювати не обов'язково - при цьому всі налаштування візьмуться із загальної конфігурації.
Натискуємо ОК і в списку хабів позначаємо створений галочкою, щоб підключатися до нього автоматично при запуску програми.
Щоб підключитися до нього прямо зараз можна натиснути по рядку з його назвою двічі, або викликати контекстне меню- "З'єднання"


Підключившись до хабу ви потрапляєте у вікно чату, працює так: внизу вікна є рядок введення, куди можна писати повідомлення, які виводяться в область вище. Справа знаходиться список користувачів, які в даний момент присутні. Щоб отримати список розшарених файлів користувача необхідно кликнути двічі на його імені. Після цього з'явиться вікно, в якому можна подорожувати по директоріях користувача, щоб викачати собі файл можна або клацнути по ньому двічі, або натискувати правою кнопкою миші по ньому і в контекстному меню вибрати "Викачати файл...". В цьому ж меню є пункт "Викачати директорію..." - функція потрібна, якщо необхідно викачати директорію, її вміст, і піддиректорії з їх вмістом.

alt

alt

Через деякий проміжок часу файл буде завантажений в теку завантажень (за замовчанням - в теку Download клієнта StrongDC). Швидкість завантаження, як правило, залежить від кількості користувачів, які мають на своєму ПК даний файл, і пропускної спроможності їх каналів зв'язку.
Якщо необхідно знайти конкретний файл, слід використовувати пошуковий розділ. Для цього потрібно натискувати комбінацію клавіш Ctrl+S або ж кнопку "Пошук" із значком збільшувального скла . У вікні, що з'явилося, вводимо назву файлу (або його частка) і натискуємо "Пошук". Якщо такий файл є в системі на момент пошуку, то Ви побачите його назву в списку, який з'явиться в правій частці екрану.

Ось ніби і все.
P.S. Сервер працює в тестовому режимі. Тому про всі "глюки" пишемо сюда.
Сервер доступний тільки в мережі SevlushNET

Публічний договір

Статистика / кабінет абонента

Пошук

������ �����������